تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

درباره سمعک

  • سمعک های امروز متفاوت هستند

  تکنولوژی سمعکها از گذشته تا امروز دستخوش تحولات شگرفی بوده است و در نتیجه توانسته است نیازهای زندگی پر مشغله افراد در حال حاضر پاسخ قابل قبولی بدهد.

  سمعکهای امروز بسیار کوچکتر هستند، حتی بعضی سمعکها تقریباً نامرئی اند و برخی از آنها با دیگر وسایل مجهز به سیستم بلوتوث مانند تلفنهای موبایل و دستگاهای mp3 (پخش موسیقی) ارتباط برقرار می کنند.

   

  اگر هر دو گوش شما دچار کاهش شنوایی شده است، استفاده از دو سمعک بهترین راه برای طبیعی شدن دوباره است.

   

  -         استفاده از دو سمعک که اصطلاحاً "تقویت دو گوشی" نیز نامیده می شود منافع بسیاری از جمله خوب شنیدن در محیطهای پر سر و صدا، شنیدن صدای طبیعی، کیفیت بسیار مطلوب، شناسایی و درک بهتر صداها و جهت یابی را به همراه دارد.

  -         انسانها به طور طبیعی صداها را با دو گوش دریافت کرده و می شنوند، بنابراین کاملاً واضح است که در صورت کاهش شنوایی دو گوش استفاده از دو سمعک ممکن است باعث عدم موفقیت شنیداری و رضایتمندی شما در مکالمات گروهی و نیز تشخیص جهت و منبع صداها گردد.

  • افزایش توانایی جهت یابی اصوات:

  به منظور تشخیص جهت و منبع صوت می بایست سطح شنموایی دو گوش یکسان باشد. صداهای تولید شده در محیط در حد کسری از ثانیه به گوش نزدیکتر شما زودتر و کمی هم با شدت و بلندی بیشتری می رسند و سپس در گوش دورتر شما شنیده می شوند.

  همچنین اختلاف زمانی بسیار کوتاه در مغز موجب تشخیص جهت و فاصله منبع صدا تا شما می شود. توانایی تشخیص جهت و فاصله صداها امری مهم و در برخی مواقع حیاتی می باشد. فرض کنید که صدای بوق ماشین را می شنوید، اگر شما یک سمعک داشته باشید هرگز نمی توانید با اطمینان جهت صدای بوق را تشخیص بدهید و نخواهید دانست به کدام طرف می بایست کنار بروید تا از سر راه ماشین دور شده باشید.

   

  • راحتی بیشتر و صدای طبیعی تر

  استفاده از دو سمعک موجب می شود تا صداها را با کیفیت طبیعی و عادی بشنوید زیرا سیستم شنوایی انسان به گونه ای خلق شده که صداها را از دو گوش جمع آوری کند. بسیاری از افراد مبتلا به کاهش شنوایی دو گوشی معتقدند که با دو سمعک بهتر می شنوند تا با یک سمعک زیرا مجبور نیستند به گوش تقویت شده خود برای شنیدن همه صداها فشار بیاورند.

  • شنوایی راحت در محیطهای پر سرو صدا

  شنیدن برای افراد مبتلا به کاهش شنوایی در محیطهای پر سرو صدا در مقایسه با افرادیکه شنوایی طبیعی دارند بسیار سخت و دشوارتر است و هنگامیکه شنوایی تک گوشی باشد دیگر شنیدن تقریباً برایشان غیر ممکن می گردد، زیرا مغز انسان به منظور تفکیک صدا از سر و صدا احتیاج دارد سیگنالهای صوتی را از هر دو گوش دریافت نماید.

  در صورت استفاده از دو سمعک توانایی مهار و کنترل سر و صدای محیط افزایش یافته و شنیدن مکالمات راحت تر خواهد شد.

  همچنین با داشتن دو سمعک درجه بلندی صدای هر سمعک کمتر تنظیم خواهد شد و بدین ترتیب سر و صدای محیط کمتر شنیده خواهد شد.

                                                                                    منبع : سایت یونیترون


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 9 مهر 1390 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161102
 • بازدید امروز :240089
 • بازدید داخلی :23684
 • کاربران حاضر :178
 • رباتهای جستجوگر:337
 • همه حاضرین :515

تگ های برتر